وب سایت مقام
            معظم رهبری
وب سایت ریاست جمهوری
پورتال مردم
استانداری کردستان
سازمان ثبت احوال کشور
نماش نتایج 1- 15 (از 76)
صفحه:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6«قبلی · بعدی »

۱۳ آبان سالروز سه رویداد مهم تاریخ ایران

یکشنبه 13 آبان 1397
سیزدهم آبان هر سال ، یادآور سه رخداد مهم در تاریخ ایران اسلامی است. تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ اینها سه رویداد با یک هویت بودند که هر کدام در شکل گیری حرکت انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کردند. هویت هر سه اتفاق (مبارزه با استکبار) بود و به همین دلیل، این روز به یاد ماندنی «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می شود.

تبریک بمناسبت فرارسیدن عید سعید فطر

پنج شنبه 24 خرداد 1397
عید فطر.. عید پایان یافتن رمضان نیست.. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.. چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود. رمضان کوره ایی است که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نوبا جانی تازه از آن سر بر می آورد. فطر شادی و دست افشانی بر رفتن رمضان نیست، بر آمدن روز نو، روزی نو و انسانی نو است. بناست که رمضان با سحرهاوافطارهایش.. با شبهای قدر و مناجاتهایش از ما آدمی دیگر بسازد. اگر درعید فطر درنیابیم که از نو متولد شده ایم.. اگر تازگی را در روح خود احساس نکنیم.. عید فطر عید ما نیست.

ماه مبارک رمضان، ماه دوری از گناهان، ماه بندگی مبارکتان باد.

پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397
حلول ماه مبارک رمضان ماه عبادت و اطاعت، ماه تقویت روح و تثبیت ایمان ، ماه زدودن زنگار گناهان از ساحت دل و جان ، ماه تعیین سرنوشت ماه رفتن به سوی بهشت ماهی که با مرکّب اخلاص باید نوشت: ماه رمضان راهی میانبر برای به خدا رسیدن ماهی که سراسر خیر و برکت است سکوتش تسبیح ، خوابش عبادت ، عملش مقبول ، دعایش مستجاب است ماهی که روزه اش همچون سپری در برابر آتش دوزخ است این ماه بزرگ و این فرصت طلایی و استثنایی را به یکایک شما مؤمنان عزیز روزه دار در سراسر عالم تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

جلسه اداري ثبت احوال مریوان

یکشنبه 23 اردیبهشت 1397
در تاريخ 1397/02/22 جلسه اي با حضور کليه همکاران بمنظور تشريح برنامه هاي سمينار رؤساي ادارات برگزار گرديد آقاي اخگر با تبيين اهداف و وظايف سازمان بر به فعل درآوردن کليه بندهاي برنامه اجرايي و محقق نمودن انتظارات سازماني سفارش نمودند در اين جلسه با بررسي نقاط قوت و ضعف، پيرامون نحوه تحقق اهداف تبادل نظر شد همکارن متعهد گرديدند کمافي السابق در ارائه خدمات مطلوب و شايسته به شهروندان گرامي در سال جاري کوشا باشند

بازدید مدیرکل ثبت احوال استان کردستان از شهرستان مریوان

سه شنبه 28 فروردین 1397
جناب آقای حسن صومی در روز دوشنبه مورخ 27/01/1397 برای اولین بار پس از انتصاب از اداره ثبت احوال مریوان بازدید نمودند و بصورت انفرادی با تک تک همکاران ملاقات و در جریان مسائل آنان قرار گرفت در پایان در جلسه‌ای ضمن تقدیر از زحمات همکاران اهداف، دیدگاه و نظرات خویش را برای همکاران تشریح نمودند همچنین ایشان در معیت سرکار خانم محی معاونت محترم منابع انسانی و پشتیبانی و آقای اخگر رئیس اداره با فرماندار محترم شهرستان در دفتر ایشان دیدار نمودند و در این دیدار جناب آقای صومی ضمن ارائه ارائه آمار عملکرد خواستار توجه بیشتر به ثبت احوال شدند . جناب آقای شفیعی هم ضمن قدردانی وعده مساعدت و توجه بیشتر را دادند .

دهه فجر انقلاب اسلامي بر همگان مباركباد

پنج شنبه 12 بهمن 1396
دههٔ فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن گفته می‌شود که طی آن سید روح‌الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد شد و در نهایت در بیست و دوم بهمن ماه با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

روز ملی ثبت احوال

سه شنبه 5 دی 1396
به مناسبت فرا رسیدن سوم دیماه و روز ملی ثبت احوال، در تاریخ 1396/10/04 جلسه‌ای با حضور کارکنان اداره ثبت احوال مریوان برگزار شد و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کارمندان خدوم این اداره از آقای هیوا محمدی که بعنوان کارمند نمونه انتخاب شده بود تقدیر بعمل آمد .

برگزاری اولین جلسه شورای ثبت احوال در سال جاری

دو شنبه 29 خرداد 1396
اولیتن جلسه شورای ثبت احوال در محل فرمانداری به ریاست معاونت محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار و شرکت اعضاء بمنظور بررسی وضعیت ثبت احوال ، بررسی راهکارها و ارائه راه‌حلهای مناسب برگزار شد

رمضان، ماه مهمانی خدا

شنبه 6 خرداد 1396

روزجانباز گرامی باد

دو شنبه 11 اردیبهشت 1396

بازنشسته شدن آقای محمدصادق فاتحی فرد

سه شنبه 15 فروردین 1396
در تاریخ 30/12/1395 طی مراسمی باحضور کارکنان اداره ثبت احوال از خدمات صادقانه آقای lمحمدصادق فاتحی‌فرد در طول سی‌سال تقدیر بعمل آمد . از ایزد منان تمنا داریم دوران بازنشستگی را درکنار خانواده محترم با صحت و سلامت و شادمانی سپری نماید

بازنشستگی حامد رستمیان

سه شنبه 3 اسفند 1395
در تاریخ 30/11/1395 طی مراسمی باحضور کارکنان اداره و بازنشستگان ثبت احوال از خدمات صادقانه آقای حامد رستمیان در طول سی‌ویک تقدیر بعمل آمد . ایشان بدون شک درزمره یکی از کارشناسان خبره سازمان ثبت‌احوال به حساب می‌آید از ایزد منان تمنا داریم دوران بازنشستگی را درکنار خانواده محترم با صحت و سلامت و شادمانی سپری نماید

میلاد نور مبارک

دو شنبه 22 آذر 1395
ولادت حضرت پیامبر اکرم (ص) را برتمام مسلمین جهان تبریک عرض می نمائیم

3 دی ماه ؛ روز ثبت احوال

دو شنبه 15 آذر 1395
ثبت احوال بصورت یکپارچه و منسجم در جهان مربوط به قرن نوزدهم میلادی است. در ایران همزمان با نوسازی و مدرنیزاسیون و نیاز به شناسایی اتباع جهت ایجاد ارتش منظم، اخذ مالیات و... تاسیس ثبت احوال در دستور کار قرارگرفت از این رو در جلسه مورخه 30 آذر ماه 1297 هجری شمسی به تصویب هیات وزیران رسید و با صدور اولین شناسنامه برای دختری به نام فاطمه ایرانی در تاریخ 3 دیماه 1297 در تهران فعالیت خود را آغاز کرد.

نثار گل و عطر افشاني از مقام شامخ شهدا

شنبه 12 دی 1394
در روز ياد شده ضمن هماهنگي با فرمانداري و رياست محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران و با شركت كليه همكاران در مراسمي در گلزار شهدا با نثار گل و عطر افشاني از مقام شامخ شهدا تجليل بعمل آمد .